sporty

Jumping

Jumping je skupinové aerobní cvičení na hlasitou hudbu pod vedením instruktora. Jumping je vhodný pro všechny generace. Cvičení probíhá zábavnou formou a dlouhodobě vytváří fyzickou a psychickou rovnováhu. Jumping je tím pravým sportem pro toho, kdo chce zhubnout. Střídají se zde rychlé sprinty, pomalejší skoky i balanční cviky. V současné době máme ve sport centru k dispozici 23 trampolín značky Jumping.

 

Indoor cycling

Indoor cycling je taktéž druh aerobního sportu. Jedná se o skupinovou jízdu na rotopedech pod vedením trenéra, mnohdy doplněno i hudbou. Ve Sport centru Zastávka máme k dispozici 12 rotopedů značky Schwinn.

 

Funkční trénink

Funkční trénink (FT) je komplexní. Snoubí v sobě všechny možné dovednosti, které sportovec může potřebovat - od vytrvalosti, obratnosti a výbušnosti až po sílu. Ale především vám FT díky vysokointenzivnímu tréninku, kdy tělo pracuje ve vysokých tepových frekvencí, buduje fyzickou kondici zdaleka nejrychleji. Stejný funkční trénink tak vedle sebe dokáží odjet profesionální sportovec i úplný začátečník – FT jsou náročné na kardiovaskulární systém (okysličování vašich svalů), jehož kapacitu má každý jedinec odlišnou.  Náročnost si tak každý volí sám díky frekvenci vykonávání pohybu. Samozřejmě lze na intenzitě přidat i pomocí vyšších vah. Pokud jede každý na 100% svého maxima, tak může být velký rozdíl v počtu opakování během daného intervalu. Aktivní sportovec je schopen udělat i několikanásobně více opakování než začátečník, ale výhra je to oboustranná. Každý si posouvá své maximum a každý si může sáhnout na své pomyslné dno. Jednoduše řečeno funkční trénink je vhodný pro všechny.

 

TRX závěsný systém

Cvičení na TRX je efektivní, zábavné a přináší úžasné výsledky. TRX ti pomůže vybudovat lepší postavu v minimálním čase. TRX přináší větší funkčnost než velké a drahé stroje. S jediným kusem nářadí provedete nekonečné množství cviků. Cvičení na TRX je určeno pro začátečníky i elitní sportovce. Cviky lze snadno stupňovat. Zátěž upravíte nastavením polohy těla. TRX buduje silné a stabilní jádro (CORE), které je základem všech efektivních a účinných pohybů lidského těla.

 

FIT dance

Chcete být fit, ale nejste úplně typ na ranní běhy a posilovnu? Žádné obavy, já také ne!
Proto je tu Fit Dance, což je fitness program, ve kterém budete svoji postavu formovat tancem. Hodinu Fit Dance protančíte na různé hudební a taneční styly. Hodina je pestrá - plná různých krokových variací, kde si každý najde 'to svoje' a naučí se zase něčemu novému. Zabušíme na africké a latinskoamerické taneční styly jako je Dancehall, Afro, house dance, hip - hop, ladies dance, street dance, latino dance, zumba a mnoho dalších. Nebude chybět i kombinace tance s posilovacími prvky, abychom zapojily všechny svalové partie a docházelo k efektivnějšímu spalování našich (ne)oblíbených tuků a zakončíme závěrečným protažením.
Není důležité tančit přesně jako instruktorka - každý jsme jiný a každý i jinak tančíme, důležité je se pohybovat, tančit a hodinu si maximálně užít a řádně si vyčistit hlavu z celodenního stresu, shonu a zároveň udělat něco pro sebe.
Bude se na Vás těšit instruktorka Jana Čechová, která je vždy dobře a pozitivně naladěna. Bude se snažit každou hodinu na Vás tuto náladu přenést a dobít Vám vždy na lekci ,,baterky“.

 

Tabata

Tabata je velmi efektivní a náročná metoda intervalového tréninku, při kterém se zvyšuje fyzička i síla zároveň – získáte aerobní kondici i nárůst dynamiky. Jedná se o předchůdce dnešního HIIT tréninku. U cvičení Tabata je poměr práce a odpočinku  2:1. Jeden cvik na svalovou partii se skládá z osmi sérií. Klíčové je časování. Každou sérii cvičíme 20 vteřin a následuje pouhých 10 vteřin odpočinku. Důležité u Tabaty je makat na 100 % a dodržovat interval. Nezapomeňte zvolit přiměřenou zátěž tak, abyste odpadli vyčerpáním až při osmé sérii. Tabata cviky s vlastní vahou:angličáky, sprinty, švihadlo, kliky, dřepy s výskokem, přeskakování překážky, boxování do pytle. Tabata cviky s  nářadím: čelní dřep nebo dřep s tlakem, švihy s jednoručkou, medicinbály, údery palicí do pneumatiky, převracení pneumatik, swing s kettlebellem,  cviky na TRX závěsném systému.

 

KANGOO Jumps

Kangoo Jumps jsou tlumící skákací boty, ideální pro komplexní trénink celého těla. Byly navrženy pro sportovce všech výkonostních úrovní a libovolného věku. Výsledkem více než 20 letého vývoje je neuvěřitelně zábavné, ovšem zároveň bezpečné cvičení. Kangoo Jumps tlumí nárazy při dopadech až o 80 %, čímž šetří vaše klouby a zpřístupňuje sport i lidem po zranění pohybového aparátu. Běh na Kangoo Jumps je podobný běhu po vzduchovém polštáři. Jelikož v boční rovině je podrážka plochá, nebudete mít problém s rovnováhou. Mírná nestabilita je pouze v předo-zadní rovině. Díky této nestabilitě neustále posilujete hluboké svalstvo, čímž spalujete tuky a zvyšujete efektivitu cvičení či běhu.

 

Využití Kangoo Jumps:

  • Redukce váhy zábavnou formou
  • Posílení hlubokého svalstva
  • Domácí cvičení před TV
  • Cvičení do fitness center
  • Zpestření atletického tréninku
  • Rehabilitace a prevence zranění
  • Běh a jogging (skvělé pro lidi, které z klasického běhu bolí kolena)
  • Zdravý pohyb pro děti, dospělé i seniory

 

Kruhový trénink

Kruhový trénink je rozmanitá posilovací lekce využívající předností intervalových tréninků. Na lekci je nachystáno několik stanovišť, každé se měřením na jinou svalovou partii, a s využitím různých posilovacích pomůcek. Stanoviště se mění vždy po určitých časových intervalech (40 – 60 sec.). Cviky jsou voleny tak, aby se dostatečně posílily všechny svalové partie rovnoměrně. Na lekcích kruhového tréninku se potkáte s posilovacími pomůckami jako jsou: závěsný systém TRX, balanční pomůcky BOSU, kettlebelly, balanční vaky, stepy, pytle,  medicimbaly, balóny, kotouče aj.

Lekce je vhodná pro muže i ženy. Každý cvičenec si úroveň obtížnosti lekce volí sám.


galerie