Festival netradičních sportů

Festival netradičních sportů

V sobotu 18. 5. se konal v prostorách TJ Čechie 4. ročník festivalu netradičních sportů. I letos byl program „nadupaný“ ve všech směrech. Ze sportovních stanovišť mohli účastnici festivalu navštívit, nebo jen shlédnout: kraw magu, kango jumps, fit drums, jumping, indoorcycling, tabatu, pilates, břišní pekáč, závěsný systémy TRX, funkční trénink, aromatherapy jógu, hatha jógu, vinyasa flow jógu, bosu, aerobik, piloxing a fitness dance. Všechny sporty si mohli zájemci nejen vyzkoušet na vlastní kůži a příjemně se při aktivitě zapotit, ale mohli se i daného lektora zeptat na dotazy, které je zajímali. Komu se nechtělo aktivně sportovat mohl si koupit něco dobrého ve zdravé výživě, zajít si na masáž, občerstvit se v restauraci, nebo si udělat radost ručně vyrobeným náramkem.

Letos byl bohatý i doprovodný program. Původně byl myšlený hlavně pro děti, ale zaujal i dospělé. A to nás těšilo. Body zorbing – velké míče, které se kutálely na zeleném hřišti, přitáhly pozornost nejednoho oka. Na hřišti tak do sebe naráželi malí i velcí. Další stanoviště byly skákací boty. Chodit na nich bylo náročné hlavně na rovnováhu. Insturktoři se ale všem důkladně věnovali. Měli připravené i vystoupení, které ohromilo hlavně výškou skoku.

No a skákací hrad? Myslím, že ani minutu nebyl prázdný. A tak to má být. Hodně pohybu je zdravé. Rodiče si tak stihli vypít třeba i kávu.

Pro děti byly připravené i sportovní stanoviště: skákání v pytli, chůdy, opičí dráha, slalom, přetahování lanem, cvrnkání kuliček a hod na cíl. Za splněné úkoly dostaly do svých kartiček razítka a hurá pro odměnu v podobě perníkových medailí. A jak jinak než samé první místa! Velké díky patří členům parlamentu, kteří stanoviště připravili a věnovali se dětem.

Kdo si chtěl odnést něco na památku mohl zavítat do „butonkovací“ dílny a vyrobit si tak vlastní placku. A že jich bylo. Nejen sportovní motivy se krásně pyšnily na nejednom tričku.

V pauze vystoupila i jumpingová skupina mládeže, která trénuje ve sport centru Zastávka již druhým rokem. Děvčata na trampolínkách předvedly vše co umí, zapojili do toho nejen skoky ale i tanec a fit drumy. Vystoupení mělo úspěch a těšíme se na další.

Myslím, že celé sportovní odpoledne se povedlo. Počasí bylo nádherné, vyšlo i sluníčko, všichni si přišli na své a zůstali i dlouho po skončení akce. Všem moc děkujeme za účast. Velké poděkování pak patří všem lektorů, moderátorce, pomocníkům při chystání i sklízení a největší dík patří obci Zastávka, která celou akci zaštítila finančně. Moc děkujeme. Bez Vás by to nešlo.

Sportu Zdar, zdar, zdar!

Za sport centrum Zastávka Lucie Volánková, organizátorka akce


Festival netradičních sportů